top of page

Žena, 40 let

Klientka přišla s problémem ekzematického ložiska u lokte horní končetiny (foto 1). Jedna ruka byla postižena více, na druhé bylo ložisko méně znatelné. Potíže trvaly několik let a byly značně obtěžující. Po úvodní diagnostice jsem klientce navrhla harmonizaci akupunkturních drah. Po třech sezeních byl znatelný ústup ekzému (foto 2). Po šesti sezeních ekzém vymizel (foto 3). 

Klientka byla bez problémů 2 roky. Poté přišla s nově se tvořícím ložiskem na tom stejném místě. Spouštěcím podnětem byla velmi stresující až šoková situace. Klientka si přála terapii bylinami. Po měsíční dávce ekzém opět vymizel a dosud (2 roky) se neobjevil. 

Žena, 24 let

Mladá žena přichází s letitým celotělovým ekzémem. Klientku kromě vizáže trápí silná svědivost, která je nesnesitelná a velmi ji obtěžuje v soukromém i pracovním životě. Kromě ekzému trpí silnou únavou spojenou se spavostí.

 

Několikaměsíční terapie zahrnuje pití čínských bylinných odvarů a harmonizaci  akupunkturních drah. Stav se postupně zlepšuje až k uspokojivému stavu. V průběhu dochází i k několika zhoršením, vždy ve vazbě na silný stres, ale v původní intenzitě už se ekzém neobjeví.    

bottom of page