top of page

Paní Škrletovou jsem oslovila primárně kvůli neustále se opakujícím zánětům močového měchýře, které mě trápily již od puberty. V posledním roce jsem měla každý druhý měsíc antibiotika, výsledky stále nevycházely dobře a Vánoce jsem strávila se zánětem ledvin. Řekla jsem si, že už stačilo, a že se zkusím léčit trochu jinak. S manželem jsme se tou dobou snažili i o miminko, ale bylo nám jasné, že dokud si nevyřeším tento zdravotní problém, nepůjde to.Paní Škrletová mě vyslechla, nasadila byliny a vyčkávaly jsme. Nutno říct, že jsem současně nezanevřela ani na západní medicínu a chodila jsem i na výplachy močového měchýře kyselinou hyaluronovou. Kombinace těchto výplachů a sezení TCM byla to nejlepší, co jsem mohla absolvovat a po několika měsících jsem cítila, že už je močový měchýř naprosto v pořádku. Ověřit se to dalo pouze časem, nyní je to zhruba tři čtvrtě roku a močový měchýř funguje bezvadně. Takhle dlouho bez problému a hlavně bez antibiotik jsem nebyla několik let.Po vyřešení problému s močovým měchýřem jsme se zaměřili na otěhotnění, tou dobou už to bylo více než rok, kdy se nám to s manželem nedařilo. Paní Škrletová mi doporučila k bylinám přidat ještě akupresury. Na ty jsem začala chodit pravidelně každé 2 týdny. Zhruba po 4 měsících pravidelných akupresur a bylin jsem úspěšně otěhotněla.Jsem přesvědčená, že obojí mělo extrémně pozitivní vliv, jak na chod mého těla, tak i na chod mých myšlenek. Sezení jsem brala i jako formu terapie, zjistila jsem o sobě spoustu věcí a dokázala identifikovat i nějaké skryté bloky a problémy, se kterými jsem mohla dále pracovat. Za to jsem paní Škrletové neskutečně vděčná. Sezení vždy probíhala v pohodě, v klidu. Bylo to pro mě příjemné, těšila jsem se na ně. Práce paní Škrletové je naprosto profesionální a zároveň lidská. Díky ní jsem konečně uvěřila tomu, že se můžu uzdravit a že moje tělo zvládne vše samo, když mu to dovolím. Děkuju.

Alena, 30 let, projektantka

yin yang znak

"Mívala jsem celkem časté záněty dutin a nepříjemné rýmy, cítila jsem se vyčerpaná, bez energie. Hledala jsem pomoc a našla jsem paní Janu Ondrák Škrletovou, která mi moc pomohla!! Bylinami na míru, vlídným jednáním a hlavně dobrými radami.:-) Jsem Vám opravdu moc vděčná, Jani, děkuji. "

Jana, 39 let, učitelka MŠ

yin yang znak

"K Janě docházím  již přes 3 roky. Pomohla mi bojovat proti úzkostným stavům, proti panickým atakám a dalším fyzickým projevům těla (bolest hlavy, problémy s močovým měchýřem etc.). Naučila mě naslouchat svému tělu a dopřávat mu odpočinku jak fyzickému, tak psychickému. Vysvětlila mi spoustu pojmů a naučila mě poznávat a pojmenovávat svoje pocity a emoce a jak s nimi pracovat.

 Díky Janě, která mě správně navedla a namotivovala, jsem se přenesla přes spoustu věcí, spoustě lidem jsem odpustila a naučila jsem se pracovat se svým  vnitřním já. Za to všechno patří velké díky!!! 

Těším se na další spolupráci a všem rozhodně doporučuji." :-) 

 

Kristýna, 28 let, vychovatelka školní družiny

yin yang znak

"S Janou jsem před několika lety začal řešit akutní problém s vysokým krevním tlakem. Už po několika měsících léčby mi lékař snížil medikaci. Jana je úžasně empatická a má dar hledat souvislosti. Její služby mohu vřele doporučit."

 

Honza, manažer, 48 let

yin yang znak

Od puberty jsem se potýkala s akné/problematickou pletí. Časem jsem vyzkoušela snad všechny typy krémů a různé typy péče o pleť. Chodila jsem k dermatologům, kteří léčili pouze projevy-pupínky a díky různým mastičkám a krémům se mi pleť postupně horšila. Tradiční čínskou medicínu jsem neznala, ale byla jsem vůči ní otevřená. Paní Jana mě svým přístupem nastartovala a dala mi naději, že se mé problémy můžou vyřešit. Po úvodní schůzce stanovila příčinu uvnitř organismu a nasadila mi bylinkovou směs a akupresuru, a zároveň mě vedla k lepšímu duševnímu stavu skrz vizualizace a další cvičení. Zlepšení se projevovalo postupně, zmizely návaly, bolestivá menstruace, postupně mi mizely bolestivé pupínky a po roce je to neuvěřitelná změna, mám občas nějaký pupínek, ale v klidu jdu ven bez make-up. Janu Ondrák Škrletovou můžu všem vřele doporučit, je klidná, probere s Vámi jakékoli dotazy, i akupresuru přizpůsobí Vaší citlivosti, rozhodně se vyplatí si nechat od ní poradit.

Sylvie, 29 let, grafička

yin yang znak

K Janě jsem původně zamířila kvůli svým problémům s nepravidelným menstruačním cyklem, akné a únavou.  Začínali jsme tedy klasickou TČM, užíváním na míru sestavených směsí čínských bylin, akupresurou, úpravou stravy.  Postupně jsme se pak společně dostávaly od zdravotních problémů k hlubším psychickým souvislostem a vlastně k řešení celkového psychického stavu. Jana mi dokázala nejen úžasně naslouchat, ale zejména z toho všeho, co vyslechla, vytáhnout to podstatné, na co je třeba se soustředit. Provázela mě poměrně dlouhým obdobím před mým rozvodem i po něm a jsem jí dodnes vděčná za její obrovskou podporu a pomoc v tom náročném období. Určitě bych její služby vřele doporučila každému, kdo řeší jakékoli zdravotní či psychické potíže, protože vše souvisí se vším a Jana má k řešení jakýchkoliv potíží přesně tento holistický přístup.

Lucie, 43 let, interiérový designer

yin yang znak

Janu jsem poznala před 6 lety. Již dříve jsem měla zkušenosti s TCM a to jen ty nejlepší, ale po přestěhování jsem hledala terapeuta blíž mému bydlišti. Dostala jsem od kamarádky doporučení na Janu a od té doby jsem její nejvěrnější fanoušek. :o) Kromě toho, že mi zdravotně velmi pomohla (důkazem je má 5ti letá dcerka, která přišla záhy po nasazení bylin), sedli jsme si i lidsky. Dnes už je Jana pro mne nejen terapeutkou,  člověkem, kterému velmi důvěřuji, ale také přítelkyní. Jako terapeut mě provedla těhotenstvím, šestinedělím i těžkou vztahovou situací. Není jen terapeutem čínské medicíny, její péče je mnohem komplexnější. Technikami čínské medicíny pečuje o tělo, svým nadhledem a přístupem o duši. Dnes mezi její klienty patří celá moje rodina i řada mých přátel a s radostí ji doporučuji dále.

 

Klára, interiérový designer, 41 let

yin yang znak

Od 14 let se potýkám s bulimií. Má nejnižší hmotnost byla 38 kg. Prošla jsem spoustou sezení s psychology a psychiatry a měla jsem za sebou rádoby úspěšné hospitalizace (přeci jen mě po nějaké době propustili). Právě tyto zkušenosti ve mně vyvolaly obrovskou nedůvěru ke všem lékařům, a možná i nechuť se svým životem něco dělat.

O Janě jsem se dozvěděla díky mámě. O TČM jsem jako o instituci samozřejmě slyšela, ale vlastní zkušenost chyběla. V tomto období můj život stagnoval – nic se nelepšilo a neměla jsem chuť něco měnit (ačkoliv jsem na tom rozhodně nebyla dobře). Avšak rozhodla jsem se, že ještě jednou zkusím vydat všanc a musím říct, že to bylo opravdu na poslední dobrou (ačkoliv zde by se spíš hodil superlativ – nejlepší).

Jana je nesmírně příjemný člověk, který se dokáže vcítit do potřeb svých klientů. O problémech, které jsem řešila ve své hlavě a za které jsem se styděla nebo je nedokázala vyjádřit před rodinou, jsem se Janou mohla otevřeně bavit.

Veškerá Janina práce (akupresura, bylinná léčba a spousta smysluplných rozhovorů) mi otevřela oči a ukázala novou cestu z letargie. Díky našim sezením, nabytým principům mohu pokračovat kupředu a kousek po kousku se přibližovat svým cílům.

 Veronika, studentka VŠ, 25 let

yin yang znak

Na TCM k paní Škrletové mne přivedla diagnóza PCOS (Syndrom polycystických ovarií), kterou jsem léta střídavě ignorovala, či řešila konvenční medicínou. Konvenční léčba spíše zakrývala příznaky a způsobovala mi jiné, ne zrovna příjemné projevy hormonální disbalance. Překvapilo mne, jak léčba bylinnými nálevy do pár měsíců zvládla doplnit psychické i fyzické síly. Terapie postupně vnáší do mého cyklu pravidelnost, kterou jsem od doby užívání HA (hormonální antikoncepce) nezažila a mentální balanc nekolísá, jako při užívání hormonálních léčiv. Příznivý efekt terapie pociťuji v širším spektru v rámci silnější imunity a vitality.

Michaela, 35 let

yin yang znak

Janu jsem navštívila při opakovaných problémech s ekzémem v obličeji, který se po vysazení kortikoidních mastí pořád vracel. Během terapie jsme společně odhalovaly vnitřní příčinu problému – Jana mi ukázala cesty, jak naložit se stresem, jak umět odpočívat, jak brát život s větším nadhledem a další souvislosti, které významně přispěly ke změnění mého přístupu k životu. Jana též zvolila vhodnou směs bylin a akupresuru. Po pravidelném užívání a docházení na terapii ekzém zcela vymizel. Po nějaké době došlo k recidivě, ale stačilo už jen začít s bylinnou terapií a doplňkově s akupresurou, aby se stav opět stabilizoval. Pro celkové zlepšení mého stavu byl ovšem zásadní i Janin přístup v podobě nasměrování ve smýšlení o řešení mých životních situací. Janu mohu jen doporučit, a to jak po odborné stránce, tak i po té lidské.

Míša, 39 let, daňová poradkyně

yin yang znak

S Janou spolupracuji dlouhodobě už více jak čtyři roky. Přišla jsem za ní v období fyzického a psychického vyčerpání a pracovního vyhoření. Akupresura a její vedení v průběhu celého procesu vedoucího k uzdravení pro mě byly naprosto zásadní. Jana dokáže naslouchat a velmi citlivě navigovat procesem ke zjištění příčiny samotného problému, což je zásadní pro dlouhodobé zdraví. A v tom je také celé kouzlo čínské medicíny a jejího holistického přístupu ke zdraví.

Michaela, lektorka jógy

Reference

bottom of page